امروز: شنبه 2 بهمن 1395
موضوعات مطالب
ثبت نام و ورود
دسترسی ها (کد اختصاصی )

گزارش كارآموزی بافند گی با ژاكارد شركت نساجی زردیسگزارش كارآموزی بافند گی با ژاكارد شركت نساجی زردیس دسته: گزارش کارآموزی

بازدید: 8 بار

فرمت فایل: doc

حجم فایل: 2184 کیلوبایت

تعداد صفحات فایل: 63
گزارش كارآموزی شركت نساجی زردیس(بافند گی با ژاكارد)در 63 صفحه ورد قابل ویرایش


فهرست مطالب


2-1 بافندگی

2-2- اجزاء یک دستگاه بافندگی

2-3-کنارگیر پارچه

2-4- ورد ماشین بافندگی

2-5- میل میلک

2-6- لامل و دنده شانه ای

2-7- غلتک نخ تار

2-8- پل نخ تار

2-9- میله های تقسیم کننده نخهای تار

2-10- پل پارچه

2-11- غلتک پیچیدن پارچه

2-12- دفتین زدن در ماشین های بافندگی سولرز

2-13- تنظیم ماشین سولرز

2-14- طرز تشکیل پارچه در ماشین بافندگی سولرز

2-15- مکانیزم کنترل کننده نخ تار

2-16- مکانیزم رزرو نخ پود

 2-16-1 مکانیزم کنترل نخ پود

2-17- کنترل  کننده زمان  کار

2-18- حس کننده C

2-19- حس کننده D

2-20- حس کننده E

2-21- سیستم  حرکت راپیرها

 2-22- تنظیم درجه ماشین

2-23- کلاچ

2-24- تغییر سرعت ماشین

2-25- سوار  کردن راپیرها

2-26- محفظه نوار راپیر

2-27- راپیر سمت راست

2-28- راپیر سمت چپ

2-29- دفتین و شانه

2-30- رگولاتور منفی غلتک نخ تار

2-31- رگلاتور غلتک پارچه

2-32- مکانیزم انتخاب رنگ پود در ماشین های بافندگی سولرز

2-33- انواع دهنه در لحظه دفتین زدن

2-34- لحظه تشکیل دهنه

2-35- عیوب بافت پارچه

2-36- چله پیچی مستقیم

2-37- تعمیر و نگهداری ماشین چله پیچی

2-38- اهداف بوبین پیچی

2-39- نخ کشی

2-40- ماشین گره زنی

فصل سوم معرفی و توضیحات دستگاه ژاكارد

3-1- یادآوری

3-2- تکرار طرح بافت

3-3- ترسیم طرح ژاکارد

3-4- مکانیزم تشکیل دهنه ژاکارد

3-5- اصول کار ژاکارد

3-5-1 مکانیزم ژاکارد ( ونسانزی)

3-5-2- مکانیزیم ژاکارد ( وردل)

3-6- مزایا و معایب ژاکارد و نسانزی و وردل نسبت به هم

3-7- ژاکارد الکترونیکی گروسه

3-8- مراحل مختلف آماده کردن ماشین ژاکارد

3-8-1- راپورت نقش ( راپورت شکل یا راپورت تصویر)

3-8-2- راپورت تار

3-8-3- راپورت ماشین

3-9- ریسمان کشی

3-9-1- ریسمان کشی باز

3-9-2- ریسمان کشی مورب

3-10- انواع ریسمان کشی نسبت به نقش پارچه

3-10-1- ریسمان کشی متوالی

3-10-2- ریسمان کشی جناغی

3-11- ریسمان­کشی برای پارچه­های راه­راه طولی با استفاده از ورد برای بافت زمینه

3-12- اتصال ریسمان ها به قلاب ها

3-13- اتصال ریسمان ها به میل میلک

3-14- تقسیم بندی میل میلک ها

تاریخچه بافندگی

عمر بافندگی احتمالاً به قدمت تمدن بشری است زیرا یكی از نیازهای ضروری انسان پوشاندن بدن برای محافظت از اثرات بیرونی ( سرما و گرما) بوده است و البته با این كار «‌متمدن تر » نیز به چشم می آمده است سایر دلایل پیشرفت صنعت پوشاك در طول تاریخ عبارت اند از : وضعیت اجتماعی ، نیازهای مذهبی و .. البته مدل لباس ها و مكان استفاده آنها نیز بستگی داشت .

 یافته های تاریخی حاكی از این است كه مصریان در حدود 6000 سال پیش پارچه‌های تاری پودی بافته اند و چینی‌ها نیز در حدود 4000 سال پیش پارچه های بسیار ظریفی از جنس ابریشم می بافتند . گمان می رود كه دستگاه بافندگی دستی به دفعات زیاد در تمدن های مختلف ابداع شده است و این صنعت تا پیدایش ماكو به عنوان یك صنعت خانگی باقی ماند . كی در سال 1733 عبور ماكو از دهنه را اختراع كرد این ماكو با دست پرتاب می شد. دو كانسون در 1745 دستگاهی بافندگی ساخت كه بعداً ژاكارد آن را كامل تر كرد در این دستگاه هر نخ تار به صورت جداگانه كنترل می شد .در سال 1785 ، كارترایت ماشین بافندگی موتوری را اختراع كرد .

 در سال های اولیه قرن نوزدهم ، ماشین های بافندگی از چدن درست می شدند و با نیروی بخار كار می كردند ماشین بافندگی موتوری به نخ های تار قوی نیاز داشت  این نیاز به ساخته شدن اولین ماشین آهار در سال 1803 منجر شد  در دهه 1830 ، بیش از 100 هزار ماشین ماكویی در انگلستان كار می كردند اساس كار این ماشین ها بسیار شبیه ماشین های ماكویی امروزی بود

 در سال‌های آغازین قرن بیستم ، پیشرفت هایی در زمینه بوبین پیچی و چله پیچی نخ‌های تار حاصل شد و ماشین های بافندگی پیشرفته‌تر شدند . دستگاه های گره زنی و نخ كشی نخ تار به بازار آمدند. پس از پایان جنگ جهانی دوم ، صنعت نساجی مدرن شروع به ظهور كرد تا این كه اختراع الیاف مصنوعی محدوده عمل صنعت نساجی را بسیار تغییر داد . در 1930 مهندسی به نام روزمن نمونه اولیه ماشین بافندگی پروژكتایل را اختراع كرد و در 1953 اولین ماشین های پروژكتایل تجاری فروخته شدند تولید ماشین های راپیری و ایرجت در سالهای 1972 و 1975 شروع شد .

 اصول بنیادی بافندگی در طول قرن های متمادی بدون تغییر باقی ماند .امروزه ، همانند گذشته ، پارچه‌های تاری پودی با عبور نخ ها از هم با زاویه قائمه تهیه می‌شوند این سبك تولید منسوجات مزیت های زیادی دارد؛ ثبات و مقاومت در برابر تغییر شكل بر اثر فشردگی و تنش كششی.  این ویژگی ها پارچه های تاری پودی را از منسوجات ارزان تر حلقوی و منسوجات بی بافت متمایز می كند تا همین اواخر، تمام پارچه‌های تاری پودی در جهان با ماشین های تك فاز تولید می شدند ولی تمركز بر روی پیشرفت های فنی باعث شتاب بخشیدن به پروسه بافندگی معمولی شده است برای مثال در یك دوره مشخص ، توان پود گذاری از چند متر بر دقیقه به بیش از 2000 متر بر دقیقه افزایش یافته است .

1 بافندگی

مقدمه بافندگی یکی از قدیمی ترین صنایع دستی به شمار می رود. امروزه شواهدی در دست است که نشان می دهد بشر از نه هزار سال پیش از پارچه استفاده  می کرده   قرنهای متمادی صنعت بافندگی یکی از مهمترین صنعت های بشر به کار می رود   این صنعت نه تنها از نظر تولیدی بلکه از نظر اجتماعی نیز اهمیت  فراوانی داشت.

نخهای تولیدی  در زمانهای قدیم بسیار نایکنواخت و ضخیم  بوده به  همین دلیل پارچه های تو لیدی کاملاً ضخیم بودند و همچنین از استحکام و کیفیت کمی برخوردار بودند.

اولین طریقه تولید پارچه توسط بشر عبارت بود از آویختن نخهای تار از  یک چوب افقی و آویزان کزدن وزنه های در انتهای نخها به  منظور  کشش و سپس نخ پود  به صورت یک بسته از لابه لای نخهای تار عبور داده می شود تا بافت پارچه تشکیل  شد  طریقه ای که بعدها اختراع شد. نخهای تار در داخل چهار چوبی افقی به صورت کاملاً کشیده قرار می گرفت  و نخهای پوداز لابه لای  نخ های تار عبور داده می شد. که به علت طول محدود چهارچوب و نخ های تار پارچه بافته شده  نیز دارای طول محدو.دی بود. در قرون بعدی نخهای تار بر روی غلتک نخ تار پیچیده می شد و در داخل دستگاه بافندگی دستی قرار داده می شد  و نخهای تار بعد از باز شدن  به صورت افقی در می آید و در این حالت بافته می شد و سپس پارچه تولیدی  بر روی غلتک پارچه پیچیده می شد.

اولین تحول در راه تکنیکی شدن دستگاه های بافندگی در سال 1733 میلادی توسط   شخصی به نام جان کی ایجاد شد، ولی  با  اختراع پرتاب ماکوی سریع سبب سریع تر شدن  بافندگی شد. گرچه این اختراع تولید دستگاههای بافندگی را به مقدار کمی افزایش داد، ولی باعث گردید  تا راه جدیدی برای اختراعات بعدی گشوده شود. در سال 1785 میلادی ادمونت کاوت رایت موفق به اختراع یک دستگاه مکانیکی بافندگی  شد.


قیمت : 4,500 تومان

پرداخت و دانلود


بلافاصله پس از پرداخت ، لینک دانلود به شما نمایش داده می شود و همچنین یک نسخه نیز برای شما ایمیل می شود .

کلمات کلیدی : گزارش كارآموزی بافند گی با ژاكارد شركت نساجی زردیس , گزارش کاراموزی شركت نساجی زردیس(بافند گی با ژاكارد) , کاراموزی شركت نساجی زردیس(بافند گی با ژاكارد) , کارورزی شركت نساجی زردیس(بافند گی با ژاكارد) , دانلود گزارش کارآموزی شركت نساجی زردیس(بافند گی با ژاكارد)


دیدگاه ها ...
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر